28 Mart 2012 Çarşamba

CHP'li belediye Cemevine saldırdı, halk nöbette

CHP'li Avcılar Belediyesi, bu sabah 06.00'da Pir Sultan Cemevi'ni bastı. Cemevinin kapısını kırarak içeri giren ve eşyaları dağıtan zabıtalar içeride nöbet tutan halkı yaraladı. Halk Cemevi'nde toplanmaya başladı.CHP'li Avcılar Belediyesi zabıtaları, bir kez daha Yeşilkent Pir Sultan Cemevi'ne saldırdı.

Belediyeye bağlı zabıta ekipleri, bu sabah 06.00'da Yeşilkent Pir Sultan Cemevi'ne baskın düzenledi. Cemevinin kapısını kırarak içeri giren ve eşyaları dağıtan zabıtalar, içeride nöbet tutanlara saldırdı. Çok sayıda kişinin yaralandığı öğrenildi. Saldırının ardından halk Cemevi önünde toplanmaya başladı.

SEÇİM DÖNEMİNDE SÖZ VERMİŞTİ

Seçim dönemlerinde cemevi yapacağı sözünü vererek oy toplayan Avcılar Belediye Başkanı Değirmenci'nin yaklaşık 10 yıldır cemevini hizmete açmaması üzerine halk yarım kalan cemevini kendi imkanlarıyla hizmete açmıştı.

Her perşembe günü yüzlerce kişinin katılımıyla cem yapılan Yeşilkent Cemevi, Avcılar Belediyesi tarafından tam 5 kez basıldı. Eşyaların götürülmesine rağmen halk Cemevini her seferinde yeniden yaparak faaliyete soktu.

Kaynak: ETHA