22 Ekim 2011 Cumartesi

Arınç: Görevimiz kök kazımak!

Başbakan Yardımcısı Arınç, hükümet olarak görevlerini "kök kazımak ve kurutmak" şeklinde açıkladı. Linç saldırılarını da "makul" buldu.

TRT Haber'in sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bu terörün inşallah, kökünü kazıtmak, kurutmak, bizim hükümet olarak görevimiz" dedi.

Sokaklarda yaşanan linç girişimlerini ve ırkçı saldırıları da savunan Arınç, "Halkımızın hissiyati çok makuldür, anlamlıdır. Bayrak taşıyorlar, yürüyüş yapıyorlar, teröre lanet okuyorlar. Bu her Türk vatandaşının yapması gereken doğal bir yol. Ama hükümet olarak bunun da ötesinde bütün kaynaklarımızla bu işi bitirmek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

Arınç şunları ekledi: ''Şu anda askerimiz yurt içinde bütün noktalarda, yurt dışında da yani sınır dışında da aldığı bütün yetkiyi, çok iyi bir şekilde kullanarak, artık bu örgütü, bölünme, parçalanma ve yok olma noktasına doğru son vuruşu yapmak için bütün gayretleriyle çalışıyorlar. Allah'ım bu askerlerimizi de komutanlarımızı da her kötülükten korusun. İnşallah görevlerini tam anlamıyla yerine getirerek Türkiye'ye büyük bir başarıyla, zaferle dönmeyi nasip etsin."

Kaynak: ETHA