26 Şubat 2013 Salı

Tecavüz davasına ve basın açıklamasına katılım çağrısı

5 MART 2013 SALI, SAAT: 10.30
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ 31.ASLİYE CEZA MAHKEMESİ B2B-90 
Esentepe Mah. E-5 Yanyol cad. No.39 Kartal / İstanbul


Erkek egemen toplum, tıpkı kadınları olduğu gibi hayvanları da kendine mal ediyor, işkence ediyor, tecavüz ediyor, öldürüyor!

Sessiz Kalmayalım! Tecavüze uğrayan köpeğin davasına hep birlikte katılalım.

Yaşadığı sokakta uyurken, zorla arabaya bindirilerek kaçırılan ve bedenine defalarca tecavüz edilen sokak köpeği Ayşa’nın duruşması, 5 MART 2013, Salı günü İstanbul Anadolu Adliyesi 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek. İnsan merkeziyetçi-türcü ve erkek egemen sisteme karşı mücadele eden aktivistler olarak, saat 10.00'dan itibaren adliye önünde olacağız.

Hayvana şiddet uygulayan, işkence ve tecavüz eden birçok kişi, suçu ispatlansa bile elini kolunu sallayarak aramızda dolaşmaya devam ediyor. 

Yeryüzüne Özgürlük Derneği olarak, duruşma öncesinde iki yüzlü adalet anlayışını teşhir etmek ve erkek egemen, türcü zihniyeti bir kez daha lanetlemek için adliye önünde, saat 10.30'da bir basın açıklaması yapacağız ve ardından saat 11.00'daki duruşmaya katılarak davaya müdahillik talebimizi mahkemeye ileteceğiz.

Haklara duyarlı tüm kesimleri basın açıklamasına katılmaya ve duruşmayı izlemeye, dayanışmaya çağırıyoruz.

YERYÜZÜNE ÖZGÜRLÜK DERNEĞİNOT: Basın açıklamasına imzacı olmak isteyen kurum ve oluşumların derneğimizle irtibata geçmeleri rica olunur.

* İlk celsede ne olmuştu? (21/02/2012)

- Sabah gazetesinde çıkan habere ulaşmak için tıklayın.